Пусконалагоджувальні роботи обладнання Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) на майданчиках енергоблоків РАЕС, ХАЕС І ЮУАЕС

Проектом передбачено виконання пусконалагоджувальних випробувань обладнання та систем ЦСВЯП, яке поставляється компанією «Holtec International», на майданчиках енергоблоків РАЕС, ХАЕС та ЮУАЕС.

Пусконалагоджувальні роботи включають:

  • розробку (і узгодження) типових та робочих програм пусконалагоджувальних випробувань;
  • індивідуальні та функціональні випробування обладнання, в тому числі випробування та атестацію зварювального обладнання;
  • усунення, виявлених в процесі індивідуальних і функціональних випробувань, зауважень і проведення повторних випробувань обладнання;
  • комплексні «холодні» випробування обладнання і систем із застосуванням імітаторів тепловиділяючих збірок;
  • оформлення, за результатами проведених робіт, звітної документації, яка повинна підтверджувати готовність цього обладнання до участі у наступних етапах робіт.

Випробуванням підпорядковується все обладнання, яка бере участь в операціях при завантаженні відпрацьованого ядерного палива в контейнери, забезпеченні відводу тепла, герметизації, перевантаження контейнерів, їх транспортуванні та інше.

Дані роботи є продовженням експериментально-налагоджувальних робіт із застосуванням імітаторів основного обладнання ЦСВЯП, тільки вже з використанням обладнання компанії «Holtec International». Вони проводяться з метою відпрацювання та впровадження технології поводження з відпрацьованим ядерним паливом «Westinghouse» для підтвердження та забезпечення її сумісності з системами і обладнанням енергоблоків АЕС України та підготовки до отримання окремих дозволів Державної інспекції ядерного регулювання України на використання модифікованої технології поводження з відпрацьованим ядерним паливом.

Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива — це об’єкт, експлуатація якого дозволить змінити існуючу схему поводження з відпрацьованим ядерним паливом вітчизняних атомних електростанцій, дозволить припинити його вивезення на переробку в РФ і створить належні умови для тривалого і безпечного зберігання на території України.