Історія

Історична довідка

1991-2023

1965-1991

1944-1965

1941-1944

1926-1941

1991-2023


Трансформація Державного союзного монтажного тресту «ПІВДЕНТЕПЛОЕНЕРГОМОНТАЖ» в акціонерне товариство, приватизація і утворення групи компаній під брендом «UTEM».

 

Освоєння нових різновидів діяльності, у тому числі: інжиніринг, генеральний підряд і EPCконтрактор, виробництво металевих конструкцій та нестандартного обладнання, виробництво водогрійних котлів, виготовлення деталей, елементів та блоків трубопроводів, міжнародна сертифікація персоналу.

 

Реалізація проектів «під ключ» із впровадження нових енергозберігаючих технологій, будівництва когенераційних електростанцій, будівництва енергоджерел та електростанцій на альтернативних видах палива, спорудження сучасних промислових підприємств відповідно до вимог міжнародних стандартів та технічних регламентів.

 

Компанії групи вносять значний вклад в реалізацію проектів з ліквідації наслідків аварії на виведеній з експлуатації Чорнобильській АЕС, добудову та подовження строку експлуатації атомних енергоблоків діючих АЕС.

 


Групою компаній ЮТЕМ введені в експлуатацію понад 37 млн. кВт енергопотужностей, у тому числі 32 млн. кВт в Україні, що становить 57% встановленої потужності енергосистеми країни. За значні успіхи у розвитку енергетики, колектив неодноразово був нагороджений урядовими нагородами. Сьогодні група UTEM одна з провідних організацій галузі, яка сфокусована на розробці та реалізації сучасних технологічних рішень комплексно для своїх Клієнтів. Безупинно розвиваючись, група вносить свій вклад у розвиток бізнесу Клієнтів та економіки України.


 

Початок виробництва сучасних теплогенераторів, що працюють на соломі (потужністю від 150 до 860 кВт), які вже встановлені більш ніж на 150 господарських об’єктах України та ЄС.

 


Реалізовані проекти у цей період:

 

Проекти в атомній енергетиці:

 

        • добудова і введення в експлуатацію енергоблоків №6 Запорізької АЕС і №4 Рівненської АЕС;
        • будівництво виробничо-опалювальної котельні (ПОК) Чорнобильської АЕС;
        • будівництво заводу з переробки рідких радіоактивних відходів Чорнобильської АЕС;
        • виконання проекту зі стабілізації об’єкту «Укриття» Чорнобильської АЕС;
        • будівництво комплексів з переробки твердих радіоактивних відходів для Рівненської та Чорнобильської АЕС;
        • заміна парогенераторів на енергоблоках №1 і №2 Южно-Української АЕС;
        • заміна конденсатора турбіни на енергоблоці №2 Южно-Української АЕС;
        • заміна конденсаторів турбіни на енергоблоках № 2, №3, №4 Запорізької АЕС;
        • будівництво резервної котельні для забезпечення теплопостачання нового безпечного конфайменту (НБК) Чорнобильської АЕС;
        • проектування сховища високоактивних осклованих ядерних відходів, які повертаються після переробки відпрацьованого ядерного палива з РФ;
        • будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива сухого типу (СВЯП-2) Чорнобильської АЕС;
        • розробка та впровадження технології поводження з відпрацьованим ядерним паливом, з використанням обладнання та технології компанії «Holtec International» на Рівненській, Хмельницькій і Южно-Українській АЕС.

 

 

Проекти в тепловій енергетиці:

 

        • будівництво та введення в експлуатацію котла з циркулюючим киплячим шаром паропродуктивністю 670 тон пари на годину на енергоблоці №4 Старобешівської ТЕС;
        • технічне переоснащення енергоблоку №1 Калуської ТЕС;
        • технічне переоснащення енергоблоків №7, №8 Краматорської ТЕС;
        • будівництво когенераційних електростанцій ТОВ «ЛУКОЙЛ Енергія і газ Україна», ТОВ «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед», ПрАТ «Київський КПК», ПрАТ «Кримський ТИТАН», АТ «Кримський содовий завод»;
        • проектування і будівництво біопаливної електростанції на трісках деревини потужністю 18 МВт для ТОВ «Біогазенерджі»;
        • проектування біопаливної електростанції на соломі потужністю 46 МВт для компанії BWSC.

 

 

Проекти в промисловості:

 

        • будівництво комплексу доменної печі №5 Єнакіївського МЗ;
        • будівництво фабрики зі збагачення вугілля Червоноармійська-Західна №1;
        • будівництво цементного заводу групи «Лафарж», Львівська обл.;
        • будівництво заводу з виробництва мінеральної вати «Данко-Ізол»;
        • технічне переоснащення насосних станцій у м. Чернігові;
        • технічне переоснащення насосних станцій у м. Черкаси;
        • будівництво повітророзподільного заводу компанії Air Liquide;
        • виконання проектних робіт та монтаж випарної сушарки жому з псевдозрідженим шаром з 2-х секційним пароперегрівом виробництва BMA, Київська обл.;
        • проектування реконструкції каналізаційних очисних споруд у м. Чернігові.

1965-1991


Будівництво ТЕС з котлами паропродуктивністю до 1650 тон пари на годину і турбогенераторами потужністю до 800 МВт.

 

Початок будівництва атомних електростанцій.

 

Впродовж цих років змонтовано обладнання та введені в експлуатацію теплові електростанції в Україні: Добротвірська ТЕС, Бурштинська ТЕС, Ладижинська ТЕС, Придніпровська ТЕС, Криворізька ТЕС, Трипільська ТЕС, Запорізька ТЕС, Одеська ТЕС, Калуська ТЕС, Чернігівська ТЕС, Київська ТЕЦ4, Київська ТЕЦ5, Київська ТЕЦ6.

 

Побудовано об’єкти: Молдавська ГРЕС (Молдова), Березовська ГРЕС (Білорусь), Мінська ТЕЦ (Білорусь), Полоцька ТЕЦ (Білорусь), ТЕЦ в Аргаяш (РФ), ТЕЦ в Кишиневі (Молдова) і ТЕЦ в Бєльцях (Молдова), ТЕЦ в Єревані та Кіровокане (Вірменія).

 


У 1976 році компанія була нагороджена орденом Трудового Червоного Прапора за досягнення найвищих результатів у діяльності.


 

Змонтовано обладнання та введені в експлуатацію: Чорнобильська АЕС 4000 МВт, Запорізька АЕС – 6000 МВт, Рівненська АЕС – 2880 МВт, Вірменська АЕС 440 МВт.

 

Фахівці компанії брали участь у монтажі енергетичного обладнання за кордоном: в Греції (ТЕЦ Керацині, Кардіо, Аміндіон, Агіос Димитрос), у Болгарії (ТЕС МаріцаСхід, АЕС Козлодуй), в Чехії (АЕС Темелін), в Словаччині (АЕС Яславскі Богуніце, Моховці), в Угорщині (АЕС Пакш), в Монголії, на Кубі (АЕС Хурагуа), в Німеччині (АЕС Норд, ТЕС Боксберг), в Ірані (ТЕС Рамін, Ісфаган, АЕС Бушер), в Іраку (ТЕС Басра, Наджіб) та в інших країнах.

1944-1965


Відновлення зруйнованої енергетики України.

 

Квітень 1944 року — повернення підприємства до Києва.

 

На його базі створено Державний союзний монтажний трест «Київпроменергомонтаж».

 


Квітень 1958 року — перейменування підприємства в Державний союзний монтажний трест «ПІВДЕНТЕПЛОЕНЕРГОМОНТАЖ».


 

Будівництво ТЕЦ і ТЕС для міст України, а також відновлення електростанцій України, Білорусії, Молдови та південних районів Російської Федерації.

 

Освоєння будівництва електростанцій та енергооб’єктів високої потужності. Освоювалися зверх критичні параметри. Будівництво електростанцій із надкритичними параметрами пари з котлами, потужність яких досягає 640 тон пари на годину і турбогенераторами потужністю до 150 МВт.

 

Будівництво нових ТЕС і ТЕЦ: Київської ГРЕС2, Київської ТЕЦ3, Київської ТЕЦ4, Одеської ТЕЦ, Миколаївської ТЕЦ, Черкаської ТЕЦ, Чернігівської ТЕЦ, Аргаяшської ТЕЦ (РФ), Добротвірської ТЕС, Сімферопольської ТЕС і Севастопольської ТЕС.

1941-1944


Липень 1941 року — евакуація підприємства в місто Челябінськ, Російська Федерація.

 

Будівництво ТЕЦ ПВС (з котлами продуктивністю до 200 тон пари на годину і турбогенераторами потужністю до 100 МВт) для підприємств оборонної промисловості.

 

В цей час проведений монтаж обладнання ТЕЦ Челябінського, Кам’янського, Уфимського і Магнітогорського металургійних заводів, ТЕЦ Уфимського крекінг заводу, ТЕЦ Челябінського тракторного (танкового) заводу, ТЕЦ Кустанайського заводу штучного волокна, ТЕЦ Чкаловського заводу «Червоний маяк», і Челябінської ТЕЦ.

Вересень 1926 рік – початок історії компанії


Засновано Всеукраїнське відділення АТ «Тепло і сила», у рамках якого створене Київське проектномонтажне підприємство «Котлотурбіна».

 

Ведеться масштабне будівництво малих ТЕС і ТЕЦ промислових підприємств Києва, Одеси, Миколаєва, Кривого Рогу, Херсона, Маріуполя та інших міст України, півдня Російської Федерації та Молдови.

 

Споруджувані енергоджерела мають продуктивність котлів 10-20 тон пари на годину і турбогенератори потужністю 2-5 МВт.

Про компанію у цифрах

97 років на ринку

1150 фахівців у штаті

307 реалізованих проектів

14 країн-партнерів