Будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) сухого типу на ЧАЕС

Компанія ТОВ “ЮТЕМ-ІНЖИНІРИНГ”, у якості генерального підрядника, спільно з американською компанією Holtec International виконали повний комплекс робіт за проектом: «Будівництво сухого сховища відпрацьованого ядерного палива СВЯП-2 на майданчику ДСП Чорнобильської АЕС», та здійснили передачу завершеного будівництвом об’єкта Замовнику (ДСП Чорнобильська АЕС).

Фахівцями компанії було виконано повний комплекс будівельних, монтажних, пусконалагоджувальних робіт та проведені «холодні» випробування обладнання СВЯП-2 із залученням імітаторів – відпрацьованих тепловидільних збірок (ТВЗ). Відпрацьовані та повністю автоматизовані усі процеси поводження з ТВЗ, включаючи приймання, вивантаження, різання, сушіння, пакування, герметизацію та переміщення у бетонні модулі на тривале зберігання (до 100 років).

Реалізація проекту дозволить забезпечити значне зниження витрат на обслуговування відпрацьованого ядерного палива, яке зосереджено на Чорнобильській АЕС після її зупинки, і зменшить навантаження на бюджет країни.