ЗАВЕРШЕННЯ «ХОЛОДНИХ» ВИПРОБУВАНЬ СУХОГО СХОВИЩА ВІДПРАЦЬОВАНОГО ЯДЕРНОГО ПАЛИВА (СВЯП-2)

У рамках Програми випробувань, узгодженої Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ), завершено черговий важливий етап — «холодні» випробування Сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) Чорнобильської АЕС з імітаторами відпрацьованих тепловидільних збірок (ВТВЗ).
Спільно з представниками компанії HOLTEC International (постачальником технологічного обладнання), персоналом ДСП ЧАЕС (Замовником) та представниками ДІЯРУ, фахівцями компанії успішно виконано усі три етапи передпускових випробувань СВЯП-2:

  • випробовування працездатності обладнання усіх основних технологічних систем та їх поводження з імітаторами ВТВЗ;
  • випробування усіх допоміжних систем;
  • визначення ремонтопридатності усього обладнання СВЯП-2 (можливість дистанційного ремонту вузлів та деталей, без безпосередньої участі персоналу).

Після затвердження попереднього звіту з аналізу безпеки та отримання відповідного сертифікату Держбудінспекції, розпочнеться етап «гарячих» випробувань з реальними ВТВЗ. Початок випробувань запланований на грудень 2019 року.
Введення в експлуатацію СВЯП-2 забезпечить безпеку зберігання ядерного палива, зосередженого на ЧАЕС після її зупинки, та значно знизить витрати, пов’язані з його зберіганням. Сховище розраховане на зберігання понад 21 000 паливних збірок протягом 100 років.