УСПІШНО ВИПРОБУВАНО ОБЛАДНАННЯ ЦЕНТРАЛЬНОГО СХОВИЩА ВІДПРАЦЬОВАНОГО ЯДЕРНОГО ПАЛИВА (ЦСВЯП) HOLTEC INTERNATIONAL НА ЕНЕРГОБЛОЦІ №3 ВП РАЕС

Фахівцями компанії ЮТЕМ успішно проведені функціональні та комплексні (холодні) випробування транспортерів HI-TRAC 190 і HI-STAR 190, що призначені для поводження з ВЯП, а також пусконалагоджувальні роботи з обладнанням централізованого сховища ВЯП (ЦСВЯП). Роботи проводились у рамках проекту з впровадження модифікованої технології поводження з відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП) американської корпорації «Holtec International» на енергоблоці №3 (ВВЕР-1000) РАЕС.

У ході випробувань перевірено відповідність характеристик обладнання і систем ЦСВЯП вимогам із забезпечення якості та безпеки, можливості взаємодії обладнання ЦСВЯП з технологічним обладнанням реакторного відділення РАЕС, відповідність функціонального призначення систем та обладнання вимогам та критеріям проекту. Також, під час випробувань відпрацьовано транспортно-технологічні операції з обслуговування контейнерів HI-STAR 190, HI-TRAC 190 та стикувального пристрою в транспортному коридорі реакторного відділення енергоблоку №3, можливість обслуговування контейнера HI-TRAC 190 перевантажувальною машиною та інші операції.

Експлуатація обладнання компанії «Holtec International» дозволить змінити існуючу схему поводження з відпрацьованим ядерним паливом на вітчизняних атомних електростанціях, дасть змогу припинити його вивезення на переробку до РФ та створить належні умови для тривалого та безпечного зберігання на території України.

Замовник: ВП «Атомпроектінжиніринг» ДП «НАЕК «Енергоатом».