ПУСКОНАЛАГОДЖУВАЛЬНІ РОБОТИ ОБЛАДНАННЯ ЦЕНТРАЛЬНОГО СХОВИЩА ВІДПРАЦЬОВАНОГО ЯДЕРНОГО ПАЛИВА (ЦСВЯП) НА МАЙДАНЧИКАХ ЕНЕРГОБЛОКІВ ВП РАЕС, ВП ХАЕС ТА ВП ЮУАЕС

Згідно з проектом з виконання пусконалагоджувальних випробувань обладнання та систем ЦСВЯП на майданчику енергоблоку Рівненської АЕС проведені функціональні випробування обладнання – контейнера HI-TRAC. У багатоцільовому контейнері (БЦК) може розміщуватись 31 відпрацьована паливна збірка (ВТВЗ) з ВЯП ВВЕР-1000 або 85 збірок з ВЯП ВВЕР-440.

Відпрацьоване ядерне паливо, що у подальшому зберігатиметься на майданчику ЦСВЯП, є стратегічним запасом України, яке у подальшому можна використовувати у процесі виробництва електричної енергії в реакторних установках наступних поколінь.

Дані випробування є продовженням експериментально-налагоджувальних робіт, що проводилися із застосуванням імітаторів основного устаткування ЦСВЯП, тільки вже з використанням реального обладнання компанії «Holtec International».
Налагоджувальні роботи проводяться з метою відпрацювання і впровадження технології поводження з відпрацьованим ядерним паливом «Westinghouse», підтвердження і забезпечення сумісності з системами і устаткуванням енергоблоків ВП РАЕС, ВП ХАЕС та ВП ЮУАЕС, та, власне, з метою підготовки до отримання окремих дозволів на використання модифікованої технології поводження з відпрацьованим ядерним паливом від Державної інспекції ядерного регулювання України .

Замовник: ВП «Атомпроектінжиніринг» ДП «НАЕК «Енергоатом».